27.04. - 05.05.2024 r.

Sobota 27.04.2024 – dzień powszedni (Róża X i XI)

8.00 I. Za ++ Jana Falba /pam. ur./, rodziców Władysławę i Franciszka Falba, dziadków z obu stron, braci Kazimierza i Romana, szwagrów Franciszka i Tadeusza, dusze w czyśćcu.

II. Za + Elżbietę Tatarek /1 rocz. śm. i pam. 50 rocz. ur./ - ofiarowana od Teresy Danysz.

17.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji małżonków Ewy i Andrzeja Fabian z okazji 25 rocz. ślubu.

Niedziela 28.04.2024 – V Niedziela Wielkanocna – Odpust parafialny

8.00 O Boże błogosławieństwo dla dobrodziejów naszej parafii i kościoła.

11.00 SUMA ODPUSTOWA

I. Za parafian.

II. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie oraz potrzebne dary w kapłańskiej posłudze w intencji ks. prałata Alojzego Drozda z okazji 89 rocz. ur.

III. W intencji tegorocznych maturzystów z prośbą o światło Ducha Świętego na czas egzaminach maturalnych.

15.30 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji rodzin Zazgórnik i Dydoń.

Poniedziałek 29.04.2024 – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej (Róża I M)

7.00 Za dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 I. Za ++ rodziców Łucję i Franciszka Pietrek, Gertrudę, Adolfa i Edwarda Kocyba, brata Lucjana Pietrek, szwagrów Emanuela Szulc i Józefa Świerczyńskiego, Klarę Spis, Marię i Henryka Pietrek, ++ babcie, dziadków, ciocie, wujków, kuzynostwo z rodzin Pietrek, Mańka, Rokosa i Kocyba, Jadwigę i Alojzego Sladek, ++ sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za + matkę Annę Kompała /pam. ur./, ojca Walentego Kompała, brata Pawła Kompała, Wincentego, Marię i Józefa Lempke, Jana, Zofię, Huberta i Adelajdę Fabian, Karola i Eugenię Sowa, Jana i Beatę Sowa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Wtorek 30.04.2024 – wspomnienie św. Piusa V (Róża II M)

7.00 Za + Monikę Masoń /pam. 50 rocz. ur./.

18.00 Za ++ męża Jana Kluge /rocz. śm./, rodziców Łucję i Konrada Kurzac, Dorotą, Franciszka i Urszulę Kluge, braci Jerzego, Maksymiliana Kurzac, Dawida Myland, dziadków, pokrewieństwo, kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu.

Środa 01.05.2024 – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika (Róża I)

8.00 I. Za ++ męża Karola, synów Jana i Piotra Myland, Patrycję Kurzac, Dawida Myland, Marię, Piotra i Jerzego Łupierz, Jerzego Lempa, Annę i Henryka Potempa, Rutę i Norberta Gmyrek, Martę i Józefa Sitek ++ z rodzin Myland, Łupierz, dziadków, sąsiadów. ks. prob. Gołka, ks. Wolnika, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ matkę Marię, dziadków Marię i Józefa Marszałek, Helenę i Piotra Lach, Łucję i Brunona Pietrek, Elżbietę i Andrzeja Jaguś, ciocie Joannę Pietrek i Rozalię Kokot, wujków Jana Jaguś i Leonarda Pietrek, Piotra Myland, ks. Mariana Śliwińskiego, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

16.30 Za + Eugeniusza Sladek /1 rocz. śm./ oraz żonę Reginę /pam. ur./.

Czwartek 02.05.2024 – wsp. św. Atanazego – I Czwartek - Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

8.00 I. Ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w intencji kapłanów, misjonarzy, zakonników, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania.

II. Ku czci Najświętszej Eucharystii o rozbudzenia życia eucharystycznego w życiu wszystkich parafian.

18.00 Za + Łukasza Wieteckiego /30 dzień po śm./.

Piątek 03.05.2024 – Uroczystość NMP Królowej Polski

8.00 Za parafian.

11.00 I. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i światło Ducha Świętego w kapłańskiej posłudze dla O. Zdzisława Kupisińskiego SVD z okazji 40 rocz. święceń kapłańskich.

II. Ku czci NMP Królowej Polski w intencji dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. i ich rodziców.

15.30 Za ++ rodziców Hildegardę i Józefa Ligendza, Adelajdę i Huberta Fabian, siostry Urszulę i Marię, braci Romualda i Andrzeja, dziadków Fabian, Zymela, Ligendza i Klimza, ciocie, wujków, kuzynki Justynę, Ewę i Beatę, Michała Mandla, Andrzeja Skop, Walentego Paprotny, ks. prob. Gołka, ks. prob. Gajdę, ks. Dariusza Bienię, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Sobota 04.05.2024 – wspomnienie św. Floriana – I Sobota (Wszystkie Róże)

8.00 I. Ku czci Niepokalanego Serca NMP i Królowej Różańca św. w intencji Róż różańcowych.

II. Za + Janusza Lempke /30 dzień po śm./.

15.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Jerzego Nowak z okazji 70 rocz. ur.

17.00 Ku czci św. Floriana w intencji strażaków OSP w Rusinowicach i ich rodzin.

Niedziela 05.05.2024 – VI Niedziela Wielkanocna

8.00 Za + Teresę Zgodzaj – ofiarowana od Jerzego Gmyrek.

11.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji rodzin Danysz i Laskowski.

15.30 Do Bożej Opatrzności i Aniołów Stróżów w intencji dziecka przyjmującego chrzest św.: Helena Anna Zazgórnik, jej rodziców, siostry i chrzestnych.