21 - 28.04.2024

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii.
  2. O godz. 15.00 zapraszamy do udziału w Nabożeństwie eucharystycznym dla dzieci przystępujących do I Komunii św.
  3. W poniedziałek o godz. 11.00 będzie celebrowana msza w intencji ks. Wikarego oraz nauczycieli (z okazji I Kom.). Wieczorem odprawimy nowennę do Matki Bożej.
  4. We wtorek przypada Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
  5. W środę zapraszamy dzieci do udziału we Mszy św. szkolnej. O godz. 18.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z I klas szkół średnich i zawodowych. O godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, a na godz. 20.00 zapraszamy na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską i Ekonomiczną.
  6. W czwartek przypada święto św. Marka. W tym dniu zapraszamy do uczczenia Eucharystii oraz do modlitwy o urodzaje ziemskie. Adoracja rozpocznie się wyjątkowo już o godz. 16.45, po adoracji o godz. 17.30 wyjdziemy do krzyża misyjnego na modlitwę o urodzaje ziemskie, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. z katechezą na temat Eucharystii w intencji rolników oraz pracujących na roli i w ogrodach. Po mszy zapraszamy na agapę do sali św. Franciszka. O jej przygotowanie prosimy Róże różańcowe V i VI.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Znalezienia Krzyża św. Dlatego już w sobotę o godz. 16.00 zapraszamy na celebrację I Nieszporów na które przybędą w pielgrzymce parafianie z Sadowa. Po nieszporach pragniemy zaprosić ich na poczęstunek. Prosimy osoby chętne o upieczenie ciast dla gości (prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tego w zakrystii), a Zespół Caritas prosimy o pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. Jerzy Pudełko, proboszcz z Rachowic koło Gliwic. Suma o godz. 11.00 będzie sprawowana za parafian, a także w intencji ks. prał. Alojzego Drozda z okazji 89. rocznicy urodzin oraz w intencji tegorocznych maturzystów. Na sumę zapraszamy orkiestrę, scholę, poczty sztandarowe oraz strażaków do niesienia baldachimu. W tym roku nie będziemy celebrować II Nieszporów odpustowych ze względu na Statio Kongresu.
  8. W niedzielę 28 kwietnia br. o godz. 15.30 w Lublińcu w kościele OO. Oblatów odbędzie się III Statio Kongresu Eucharystycznego, którego gościem będzie ks. abp Adrian Galbas, Metropolita Katowicki. Serdecznie zachęcamy do udziału. O godz. 15.30 rozpocznie się adoracja, o 16.30 będzie katecheza ks. Arcybiskupa, a o godz. 18.00 celebrowana będzie Msza św., po której będzie agapa przed kościołem (z udziałem orkiestry).
  9. Polecamy zakupienie nowego numeru „Gościa Niedzielnego” oraz nowego numeru „Gościa – Historia Kościoła”. Jest też nowy numer „Apostolstwa Chorych”.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszej kolekcie. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na realizację programu założenia fotowoltaiki i pompy ciepła w kościele oraz fotowoltaiki na probostwie.
  11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego przeżycia niedzieli.