Piątek 23 stycznia - Peregrynacja Symboli ŚDM. 

Foto relacja na naszej galerii parafialnej :)

 

Spotkania gimnazjalistów w ramach przygotowania do bierzmowania :

klasa I - 13 stycznia 2015 r. (wtorek) godz. 16.45 

klasa II - 20 stycznia 2015 r. (wtorek) godz. 16.45

klasa III – 07, 14 i 28 stycznia 2015 r. (środa) godz. 16.45 

 

23 styczeń 2015 r. (piątek) peregrynacja Krzyża Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii. Obecność klasy I, II i III obowiązkowa - godz. 18.30 

 

Rusinowice

Parafia Znalezienia Krzyża Świętego i św. Katarzyny

Wielka radość w naszych sercach, że w naszej parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego i św. Katarzyny w Rusinowicach podczas Rorat 2014 mogliśmy, za sprawą Małego Gościa Niedzielnego, wraz z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi  przebyć podróż po XVI – wiecznej Hiszpanii za sprawą św. Teresy z Avila. Wszyscy uczestnicy rorat wołali głośno ,,Solo Dios basta”, czyli ,,Bóg sam wystarczy”. W Roku Jubileuszowym, kiedy mija 500 lat od urodzin św. Teresy, Jej dzieło jest ciągle żywe. Nasze roraty odbywały się w kościele rano, a w Ośrodku dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, który znajduje się na terenie naszej parafii wieczorem. Dzieci nauczyły się piosenki roratniej Solo Dios basta pana Adama Szewczyka i śpiewały żywiołowo już w trzecim dniu rorat. A ponadto chętnie odpowiadały na pytania dotyczący życia św. Teresy, udzielając odpowiedzi w formie pisemnej na wcześniej przygotowanych przez siebie pracach. Największą atrakcją cieszyły się  wykonywane, w różnej technice ,,Rakiety” zanoszące dobre odpowiedzi prosto do nieba J. Codziennie też swoją dobrocią dzieliło się wiele dzieci, które zapisywały dobre uczynki na specjalnych sercach, spośród których była losowana figura Matki Bożej do specjalnej modlitwy wieczornej w gronie rodzinnym. W ostatnim dniu dokonaliśmy podsumowania naszych zmagań. Dzieci przyniosły swoje plansze z obrazkami, po zliczeniu wszystkich okazało się że w roratach uczestniczyło prawie sto dzieci. W tym dniu także dzieci przyszły na roraty w specjalnie przez siebie przygotowanych strojach hiszpańskich, bo był to Dzień  Hiszpański w naszej parafii. Dziewczynki i chłopcy w specjalnych strojach żegnali roraty śpiewając ,,Dziewczynę z Hiszpańskiego Miasta” ale z drugiej strony cieszyły się że św. Teresa przygotowała ich do przeżycia jak najlepiej zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.        

Więcej na http://malygosc.pl/doc/2297707.Rusinowice 

 

 

.XXXI Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016 r. Poprzedzą je Dni w Diecezjach, zaplanowane na terenie całej Polski. Perygrynacja - Krzyża Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 - odbędzie się w diecezji gliwickiej od 17 do 31. stycznia 2015 roku.

23 styczeń 2015 r. (piątek) peregrynacja Krzyża Światowych Dni Młodzieży będzie przebiegać                         w dekanacie sadowskim następująco:

14.00  Zakład Karny Herby

15.00 Parafia pw. NSPJ w Herbach

16.00  Parafia MB Matki Kościoła w Lisowie

17.00 Parafia pw. św. Wawrzyńca w Kochanowicach

18.30 Ośrodek dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach 

(W peregrynacji uczestniczy Młodzież klasy I, II i III gimnazjum, szkół średnich i studiująca oraz wszyscy chętni parafianie). 

Od samego początku czyli od 1984 roku świadkiem Światowych Dni Młodzieży jest Krzyż Roku Świętego zwany Krzyżem Młodych. Został on podarowany przez Jana Pawła II. Widnieje na nim napis: "Nieście go po całej ziemi jako znak miłości Pana Jezusa do całej ludzkości i głoście wszystkim, że zbawienie i odkupienie jest tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym". Od 2003 wraz z Krzyżem Młodych wędruje Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani.

 

 

 

Dziękując Wam, drodzy parafianie, za trwanie przy Chrystusie, składamy życzenia na Boże Narodzenie radosnego spotkania z przychodzącym w Tajemnicy Wcielenia Panem oraz napełnienia się jego błogosławieństwem, zaś na Nowy Rok życzymy wszystkim odrobinę czasu, który Bóg nam poświęcił, gdy z wieczności zstępował by zamieszkać wśród nas – wykorzystajmy ten czas by głębiej zrozumieć miłość Bożą i bogaciej nią obdarować innych.

Wasi Duszpasterze

Ks. prał. Franciszek Balion

Ks. Kazimierz Tomasiak

Ks. Alojzy Drozd