W piątek wyruszy Parafialna Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy na Mszę św. o godz. 6.00, po której nastąpi wymarsz na trasę pielgrzymki. Wspólnotę parafialną prosimy o wspieranie pielgrzymów modlitwą w czasie ich pielgrzymowania. W sobotę dzień obecności parafii na Jasnej Górze w Częstochowie. Wszystkich parafian zapraszamy. O godz. 7.30 Parafialna Msza św. przed Cudownym Obrazem, po której Droga Krzyżowa na Jasnogórskich wałach, a po niej wymarsz pielgrzymów w drogę powrotną. Przewidywany powrót pielgrzymów oraz powitanie około godz. 19.00.

Wdzięczni Bogu w Trójcy Św. Jedynemu za 45 lat Kapłaństwa i 70 lat życia naszego Księdza Proboszcza Franciszka Baliona, zapraszamy na Mszę św. w niedzielę 4 czerwca 2017 r. o godz. 11.00 w kościele Parafialnym w Rusinowicach.

W dniach od 27 maja do 03 czerwca 2017 r. przeżywaliśmy w naszej parafii Misje Święte,

czas łaski, czas świętego zatrzymania,

które prowadził  dla nas  Ojciec Wojciech Surgiel OFM Cap

Czcigodny Ojcze Wojciechu

Dziękujemy Ci za czas skupienia i zamyślenia w duchu św. Franciszka, jaki przeżyliśmy,

za rozważania, które zostaną w naszych  sercach,

za słowa otuchy,  że Bóg nas obserwuje i wspiera,

za chwile zastanowienia nad naszym życiem.

Przez  Swoje nauki ożywiłeś naszą wiarę i uświadomiłeś nam,

jak ważnym  i odpowiedzialnym zadaniem jest bycie człowiekiem wierzącym.

Postaramy się zapamiętać Twoje rady z nadzieją, że po Twoim  wyjeździe,

w naszej wspólnocie będzie  widać owoce sianego ziarna Bożej łaski.

Za trud głoszenia Słowa Bożego w sposób niezwykle prosty i zrozumiały,

za Twoje  zaangażowanie oraz piękne świadectwo wiary,

dziękujemy Ci z całego serca,

życząc obfitości tych łask,  które są Ci najbardziej potrzebne na kapłańskiej drodze.

Niech Zmartwychwstały Chrystus Ci błogosławi!

Szczęść Boże.