21 maja dzieci i młodzież naszej parafii, wybrała się do Częstochowy. Tam m.in. zwiedziliśmy Park Miniatur Sakralnych, byliśmy w Parku Linowym oraz modliliśmy się w Sanktuarium Krwi Chrystusa. Sanktuarium to słynie z Relikwii Krwi Chrystusa. Krew Chrystusa jest szczególnym znakiem Bożej miłości do każdego człowieka, jest wyrazem godności każdej osoby ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci. Misjonarze Krwi Chrystusa posługujący w Sanktuarium poprzez rozmowę, spowiedź świętą, prowadzone rekolekcje dają świadectwo o nieskończonym miłosierdziu Bożym.

Z tej okazji będziemy gościć w naszej wspólnocie Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Jana Kopca – Biskupa Gliwickiego.

Wizytacja to szczególny czas dla wspólnoty całej parafii, gdy Biskup, jako następca Apostołów – przychodzi do małej owczarni, aby przyjrzeć się jej radościom i troskom oraz aby modlić się wraz z nami i umocnić swoim słowem naszą wiarę. Chrystus w swoim apostole szczególnie nawiedza parafię, aby nam błogosławić.

Tylko w duchu wiary możemy dostrzec głębokie znaczenie tej wizytacji i tak też chcemy patrzeć na ten czas, i prosić Dobrego Pasterza, aby dotknął nas swoją łaską i odnowił nasze życie.

Zapraszamy wszystkich na godz. 18.00

Życzymy Wam aby Duch św., Który dzisiaj zstąpił na Was i odnowił Wasze życie, odbudował Was i przygarnął pod swój płaszcz.

Zapraszamy Młodzież do wzięcia udziału w XX Spotkaniu Młodych Lednica 2000, które odbędzie się w sobotę 4 czerwca 2016 r. Na wyjazd wybieramy się z młodzieżą ks. Mariusza z Woźnik, jak rok temu. Temat tegorocznej Lednicy brzmi ,,Amen”. Koszt wyjazdu 75 zł. Zapisy i szczegóły u ks. Kazimierza.