DUSZPASTERSKIE ODWIEDZINY KOLĘDOWE 2016/2017

Wtorek 27 grudnia 2016 r. godz.9.00

1. ul. ks. Henryka Gołka i Piaskowa

2. ul. Stawowa /od ul. Lompy/. ul. Rzeczna i ul. Zielona

Czytaj więcej: Kolęda 2016/2017

KOLĘDNICY MISYJNI
Dzieciom w Tajlandii
(Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci w Rusinowicach - założone w 2015 r.) 
Na nieszporach kolędowych w Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) nastąpi rozesłanie kolędników misyjnych (drugi raz w historii parafii). Kolędnicy misyjni to dzieci i młodzież naszej parafii, które będą chodzić w tym roku po ulicach Zielonej i Piaskowej od domu do domu, opowiadając i śpiewając o narodzinach Jezusa. Zebrane ofiary pieniężne przeznaczone będą na pomoc dzieciom w krajach misyjnych. Prosimy o życzliwe przyjmowanie śpiewających misjonarzy. 

 

  Drodzy Parafianie !

,,Jezus Chrystus jest słońcem, które wzeszło nad wszystkimi ciemnościami historii. Aby jednak do Niego dotrzeć, potrzebujemy bliższych świateł – ludzi, którzy dają światło, czerpiąc je z Jego światła. Któż bardziej niż Maryja mógłby być gwiazdą nadziei dla nas – Ona która przez swoje ,,tak” otwarła Bogu samemu drzwi naszego świata; Ona, która stała się żyjącą Arka Przymierza, w której Bóg przyjął ciało, stał się jednym z nas, pośród nas rozbił swój namiot?”

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2017 pełni nadziei i wzajemnej bliskości pragniemy złożyć najgorętsze życzenia spełnienia wszystkich marzeń oraz błogosławieństwa Bożego

Wasi Duszpasterze

Ks. prał. Franciszek Balion

Ks. Kazimierz Tomasiak

Ks. Alojzy Drozd