ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Niedziela 7 lutego 2016 r.
 9.00 Świecka Rodzina Franciszkańska.
12.00 Młodzież
13.00 Mężczyźni.
14.00 Kobiety.
15.00 Nabożeństwo Eucharystyczne i zakończenie adoracji.

Poniedziałek 8 lutego 2016 r. i wtorek 9 lutego 2016 r.
 7.00 Msza św. i rozpoczęcie adoracji.
 8.00 Mieszkańcy Piłki.
 9.00 Mieszkańcy ulic Piaskowej i ks. Gołka.
10.00 Mieszkańcy ulicy Stawowej.
11.00 Mieszkańcy ulic Lublinieckiej i Leśnej.
12.00 Mieszkańcy ulic Dworcowej, Słonecznej, Zachodniej i J. Piecuch.
13.00 Mieszkańcy ulic Lompy, Brzozowej, Szpakowej, Zielonej i Rzecznej.
14.00 Mieszkańcy ulic 1 Maja i Nowej.
15.00 Mieszkańcy ulicy Kolejowej.
16.00 Mieszkańcy ulic Kolonii i Polnej.
17.00 Młodzież i wszyscy, którzy nie mogli adorować  o wyznaczonej godzinie.
18.00 Zakończenie adoracji i Msza św. wieczorna.

Dzieci z ks. Wikarym, adorują podczas katechezy szkolnej, przychodząc do kościoła.

Młodzież wyjeżdżającą na ŚDM z Dekanatu Sadów prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 100 zł (do końca stycznia). Na przełomie marca i kwietnia nasza diecezja chce dokonać końcowej rejestracji i potwierdzić udział grup z wszystkich dekanatów oraz parafii, dlatego prosimy by pozostałą kwotę (310 zł + 10 euro) wpłacać do 25 marca.

(Cena za sam przejazd jeszcze do uzgodnienia – to nie jest wliczone w koszt pakietu B1)

W niedzielę 31 stycznia gościliśmy w naszej parafii Siostry Służebniczki z Chełmu Śl., które w czasie Mszy św. opowiedziały o swojej posłudze ludziom obłożnie chorym i poprosiły nas o ofiary na remont klasztoru i przystosowania go do wymogów placówki Służby Zdrowia. Drogie Siostry życzymy wam dużo zdrowia i cierpliwości przy codziennej posłudze, jak również wiele życzliwości ze strony ludzi.

Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego odsłania nam tajemnicę chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Ten chrzest jest nie tylko objawieniem Syna Bożego, ale uwydatnia działanie całej Trójcy Świętej. Jest również zapowiedzią tajemnicy Sakramentu Chrztu św., w którym dokonuje się cudowna przemiana: przejście człowieka z grzechu i śmierci do życia w Bogu. Dziękujmy Bogu w czasie dzisiejszej Eucharystii za otrzymaną łaskę Chrztu św. i prośmy, abyśmy zawsze potrafili dochować wierności przyrzeczeniom złożonym Bogu na Chrzcie św.