Zapraszamy na wyjazd na obchody kalwaryjskie z okazji Uroczystości Podwyższenia Krzyża świętego na Górę św. Anny. Wyjazd w sobotę 12 września rano o godz. 5.30. Jeśli ktoś jeszcze nie był, tym bardziej zachęcamy do przeżycia w szczególny sposób tajemnic z życia Chrystusa i Maryi. O godz. 7.00 w Grocie Lurdzkiej – Godzinki do św. Anny. Msza święta w Grocie Lurdzkiej o godz. 7.30, dróżki kalwaryjskie z kazaniami przy stacjach, oraz wieczorne nabożeństwo i procesja ze świecami pod przewodnictwem biskupów opolskich i gliwickich o godz. 19.00. Po nabożeństwie wracamy do domu. Dzień ten na Górze św. Anny pozwala wejść w niezwykły klimat modlitwy i zadumy. Zachęcamy do zapisywania się w  zakrystii. Koszt wyjazdu 30zł. Prosimy zabrać ze sobą cieplejsze rzeczy do ubrania, kurtkę przeciwdeszczową, odpowiednie obuwie do chodzenia po kalwaryjskich dróżkach i coś do jedzenia i siedzenia. 

 

"On Cię wybrał i powołał, 
On ukochał i zaślubił… 
On najlepszym jest Pasterzem, 
więc owieczki swej nie zgubi! 
Niech Cię wspiera swoją mocą 
i potrzebne zsyła łaski. 
Niech prowadzi dniem i nocą, 
niech oświeca swoim blaskiem. 
On Cię nigdy nie opuści 
i swą miłość da bez miary. 
W Nim zwycięstwo, więc niech wzrasta 
to maleńkie ziarno wiary…"

 

15 sierpnia 2015r. w kościele parafialnym p.w. Znalezienia Krzyża Świętego i św. Katarzyny w Rusinowicach swoje 25-lecie Ślubów Zakonnych przeżywała S.M. Ancilla Kosiec, Służebniczka NMP.

 

Z tej okazji życzymy Siostrze obfitości łask od Niepokalanej oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień dalszej posługi w Służbie Panu.

Przedszkole 
Prosimy, aby dzieci miały teczki na kserówki, które otrzymywać będą na katechezie. 
Klasa I 
Ćwiczenia – 11,90 
Podręcznik – 13,60 
Klasa II 
Ćwiczenia – 11,90 
Podręcznik – 15,30 
Klasa III 
Ćwiczenia – 11,90 
Podręcznik – 16,15
Klasa IV
Ćwiczenia – 11,90 
Podręcznik – 15,30 
Klasa V
Ćwiczenia – 11,90 
Podręcznik – 16,15
Klasa VI
Ćwiczenia – 11,90 
Podręcznik – 16,15

Prosimy, aby podręczniki odkupywać sobie od klas starszych. Podręczniki dla tych którzy nie mają od kogo odkupić, a także ćwiczenia dla każdego (muszą być nowe) ks. Kazimierz zamówi zaraz po pierwszej katechezie. Prosimy się nie martwić. Zamówienie zostanie złożone całościowo. Jak dojdzie, wtedy będziemy wszyscy z nich korzystać.

We wtorek wspomnienie św. Szarbela. Nasza Parafia otrzymała relikwie św. Szarbela, dlatego po Mszach św. będzie można ucałować jego relikwie. Święty Szarbel jest wielką tajemnicą dla świata nauki, a dla nas wszystkich czytelnym znakiem wskazującym na istnienie Boga. Od śmierci libańskiego pustelnika minęło 117 lat, a ciało świętego nie ulega procesowi rozpadu. Dzięki Jego wstawiennictwu ciągle dokonują się spektakularne uzdrowienia i nawrócenia.