Konkurs na kapliczkę ,,Maryjną" rozpoczęty - są już pierwsze prace. Czekamy do wtorku (26 maja) - w środę (27 maja) na Mszy szkolnej rozstrzygnięcie konkursu Emotikon smile Każda praca jest pierwsza - zachęcamy do rodzinnego zaangażowania. Emotikon smile

Początek weekendu majowego bez postu i uroczystość NMP Królowej Polski przeniesiona z niedzieli na sobotę.

Na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscy­pliny Sakramentów z 6 listopada 2014 r., uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (przypadająca w tym roku w niedzielę) zostaje przeniesiona na sobotę 2 maja. Z prośbą o przeniesienie uroczystości na ten dzień (zazwyczaj uroczystości przypadające w niedzielę przenosi się na poniedziałek), zwróciła się do Stolicy Apostolskiej Konferencja Episkopatu Polski.

Czytaj więcej: W najbliższy piątek nie obowiązuje post

Organizujemy wyjazd Młodzieży na Spotkanie Młodych w Lednicy. W tym roku odbędzie się ono 6 czerwca, a tematem będzie: „W imię Ducha Świętego”. Zapraszamy chętnych do zgłaszania się na wyjazd na pola lednickie.

Zgłoszenia zbieramy do 24 maja. Później ewentualnie, jeśli będą jeszcze wolne miejsca, ale nie czekajmy na ostatnią chwilę, ponieważ może zabraknąć miejsc! Mamy zarezerwowany autokar na 50 osób.

Czytaj więcej: LEDNICA 2015

 

„Drogi Księże Alojzy

w dniu Twoich 80-tych urodzin

życzymy Ci dużo zdrowia,

abyś w dalszym ciągu mógł podążać z ufnością

i nadzieją za Panem Bogiem.

Ciesz się światem i spotykanymi ludźmi

a Twoje serce niech przepełnia miłość.

Pielęgnuj w sobie uśmiech,

nie zatrać poczucia humoru.

Wsłuchuj się w głos Boga,

a On pokaże Tobie Prawdę

i obdarzy swoim błogosławieństwem.

Tego wszystkiego życzą Ci

 

Parafianie z Rusinowic”