Drogi Księże Aloizy w dniu Twoich kolejnych urodzin życzymy Tobie, byś przez całe swoje życie podążał z ufnością i nadzieją za Panem Bogiem. Wszystko, co robisz, czyń z młodzieńczą pasją. Ciesz się światem i spotykanymi ludźmi, a Twoje serce niech przepełnia miłość, którą podzielisz się z potrzebującymi. Pielęgnuj w sobie uśmiech, nie zatrać nigdy poczucia humoru. Staraj się słuchać bardziej Boga niż ludzi, a On pokaże Tobie Prawdę i obdarzy swoim błogosławieństwem.
I jeszcze najważniejszego życzymy dużo zdrowia i siły.
wszystkiego najlepszego!!!

GIMNAZJUM:

I klasa

30 kwietnia (sobota) – pielgrzymka piesza do Sadowa w Roku Miłosierdzia – wyjście 15.00

maj – 8 razy obecni na Nabożeństwie Majowym

06 maja (piątek) – Spowiedź pierwszo piątkowa  – godz. 17.30; Msza św. – godz. 18.00

17 maja (wtorek) – katecheza przygotowująca – godz. 16.45 (razem z II klasą)

II klasa

maj – 8 razy obecni na Nabożeństwie Majowym

17 maja (wtorek) – katecheza przygotowująca – godz. 16.45 (razem z I klasą)

III klasa

27 kwietnia (środa) –egzamin z katechizmu – godz. 18.00

maj – 5 razy obecni na Nabożeństwie Majowym

04 maja (środa) – katecheza przygotowująca

06 maja (piątek) – wyjazd na Spotkanie Modlitewne do par. pw. NSPJ w Herbach – godz. 18.00

11 maja (środa) – próba przed bierzmowaniem – godz. 17.00

14 maja (sobota) – próba ze świadkami – godz. 18.00

18 maja (środa) – Spowiedź przed bierzmowaniem dla młodzieży i świadków – godz. 17.00

19 maja (czwartek) – Bierzmowanie – godz. 18.00

Urodziła się 11 października 1920 r. we Wrocławiu. W pamięci wszystkich została jako Pani Katechetka z Rusinowic. Jej służba w Kościele rozpoczęła się od prośby Ks. Pawła Kępki, który  w czasie Mszy św. w Sadowie poprosił o pomoc w katechizacji dzieci. Pani Maria wyraziła taką chęć do pomocy.

Ks. Proboszcz Kępka 18 września 1957 r. napisał do niej „… uprzejmie donoszę, że Kurs katechetyczny dla maturzystów rozpoczyna się 25 września br. i potrwa gdzieś do marca 1958 r. . (…) Proszę korzystać z Kursu jak najgoręcej, bo zapowiada się po nadejściu dzisiejszej rezygnacji z katechezy katechety, który miał udzielać religii w 4 szkołach naszej Parafii – mnie samemu zostanie nauka religii w 5 szkołach! Pani widzi, jak potrzebną mi będzie pomoc katechetyczna Pani co najmniej od półrocza!”

Czytaj więcej: śp. Maria Piecuch – nasza pani katechetka

W ramach tzw. „Białego Tygodnia” dzieci I Komunijne wraz z rodzicami zapraszamy do codziennego udziału we Mszy św. i przyjmowania Komunii Św. W poniedziałek o godz. 16.00 będzie dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci I Komunijnych w intencji ks. Wikarego, rodziców oraz chrzestnych. W sobotę o godz. 6.30 wyjazd dzieci pierwszokomunijnych i rodziców na pielgrzymkę dziękczynną do Krakowa Łagiewnik.