MB Szkaplerzna nasza patronka

16 lipca 2014 r. (środa)

na uczczenie N.M.P. Szkaplerznej

patronki i opiekunki Rusinowic

do Ośrodka Rehabilitacyjnego – Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

Program festynu:

15.30 – Uroczyste Otwarcie Festynu

blok taneczny Zespołu Copacabana z Ciasnej

16.00 – indiańskie rytmy Ajayu Fusion Bolivia

17.00 – Mirek Szołtysek po naszymu czyli po ślonsku

18.15 – koncert Gang Marcela

19.45 - ,,zabawa taneczna z zespołem ONYX

21.30 - ,,Fajer – show” – pokaz Taneczny Ognia

- zakończenie festynu Apelem Jasnogórskim

Gwarantujemy liczne atrakcje:

- pokaz komandosów, szczęśliwe rzuty z niespodzianką, pokazy szermiercze

- koło fortuny, loteria fantowa

- jazda konna

- zamki dmuchane, zjeżdżalnie

- sklepik z pamiątkami- bufet a w nim lody, napoje, śląski kołocz, zapiekanki, frytki, wata cukrowa

w niedziele i święta: (17:00), 8:00, 11:00 w kościele parafialnym
9:30  - w Ośrodku Rehabilitacyjnym

Mecz piłki nożnej

W najbliższą niedzielę tj. 29 czerwca o godzinie 16.00, na zaproszenie ks. Wikarego, na boisku Dragona Rusinowice, odbędzie się mecz piłki nożnej pomiędzy Oldbojami Rusinowic a Oldbojami Świerklańca.

Serdecznie zapraszamy na mecz !

Ogłoszenia :
1.      Od 07 do 11 lipca w naszej parafii będą organizowane Parafialne Półkolonie 2014 dla dzieci. Zapisy zbierane będą od soboty 5 lipca. Zapraszamy szczególnie te dzieci które nie mają możliwości wyjazdu na jakąkolwiek formę wypoczynku. W czwartek 10 lipca planujemy wyjazd do Żor do  Miasteczka Westernowego Twinpigs. Szczegóły na półkoloniach.
2.      Spotkanie Grupy Lektorskiej odbędzie się w poniedziałek (7 lipca) po nabożeństwie ku czci Matki Boskiej Szkaplerznej. Miejsce spotkanie Sala św. Klary.

20 – lecie Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjnego w Rusinowicach

W dniu 14 czerwca 2014 r. z okazji 20-lecia Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjnego w Rusinowicach odbędzie się o godz. 9.00  konferencja pt” Dziecko z zaburzeniami neurorozwojowymi i my”

11.00- 12.00 Msza święta celebrowana przez Ks. Biskupów pod przewodnictwem

Ks. Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych