Dożynki Parafialne - informacje

DOŻYNKI PARAFIALNE 
Rusinowice 2014 

07.09.2014 r. (niedziela)

Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wieczorka 

godz. 11.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za tegoroczne żniwa, urodzaje, plony polne w intencji mieszkańców naszej parafii.

Zgromadzeni na Eucharystii wokół ołtarza Pańskiego udekorowanego tegorocznymi plonami pól oraz owocami ogrodów chcemy Bożej Opatrzności wyrazić wdzięczność za szczęśliwie zebrane żniwa, za dobre urodzaje i obfite plony polne. Dziękując Panu Bogu za tak obfite dary wyśpiewajmy wdzięczność uroczystym "Te Deum" prosząc, abyśmy zawsze potrafili się podzielić z potrzebującymi otrzymanymi dobrami, a także błagajmy Boga, aby w swojej Opatrzności sprawił, żeby nigdy nikomu z ludzi nie brakowało codziennego chleba i pożywienia. 

Po Mszy św. odbędzie się uroczysty przemarsz korowodu dożynkowego. Organizowany po długich latach z inicjatywy naszych rolników. Korowód przejdzie od kościoła ul. Lompy, ul. Piaskową i ul. 1 Maja pod restaurację Relax i tam zakończy swój pochód, w którym będzie uczestniczył ks. bp Jan Wieczorek oraz ks. Proboszcz Franciszek Balion. Zapraszamy wszystkich Parafian i miłych Gości. 
(organizatorzy korowodu proszą mieszkańców tych ulic o przystrojenie dożynkowe trasy)

Msza Św. o zachowanie pokoju i sprawiedliwości w 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej

Niedziela 31 sierpnia 2014 roku o godz. 18.00

MSZA ŚW. O ZACHOWANIE POKOJU I SPRAWIEDLIWOŚCI
W 75. ROCZNICĘ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Kościół katedralny w Gliwicach

przewodniczy: Ks. Arcybiskup Stanisław GĄDECKI, 
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

homilię wygłosi: Ks. Kardynał Reinhard MARX, 
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec