Organizujemy wyjazd Młodzieży na Spotkanie Młodych w Lednicy. W tym roku odbędzie się ono 6 czerwca, a tematem będzie: „W imię Ducha Świętego”. Zapraszamy chętnych do zgłaszania się na wyjazd na pola lednickie.

Zgłoszenia zbieramy do 24 maja. Później ewentualnie, jeśli będą jeszcze wolne miejsca, ale nie czekajmy na ostatnią chwilę, ponieważ może zabraknąć miejsc! Mamy zarezerwowany autokar na 50 osób.

Czytaj więcej: LEDNICA 2015

Początek weekendu majowego bez postu i uroczystość NMP Królowej Polski przeniesiona z niedzieli na sobotę.

Na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscy­pliny Sakramentów z 6 listopada 2014 r., uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (przypadająca w tym roku w niedzielę) zostaje przeniesiona na sobotę 2 maja. Z prośbą o przeniesienie uroczystości na ten dzień (zazwyczaj uroczystości przypadające w niedzielę przenosi się na poniedziałek), zwróciła się do Stolicy Apostolskiej Konferencja Episkopatu Polski.

Czytaj więcej: W najbliższy piątek nie obowiązuje post

Spotkanie Parafialnych Centrów ŚDM z całego dekanatu sadowskiego w Rusinowicach - 26 kwietnia godz. 18.00 (niedziela).

 

Zapraszamy Wszystkich zaangażowanych w Parafialne Centrum ŚDM na spotkanie z ks. Arturem Pytlem, Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży. Jest to spotkanie organizacyjne, wyjaśniające sens i idee ŚDM.

Czytaj więcej: Spotkanie Parafialnych Centrów ŚDM

 

„Drogi Księże Alojzy

w dniu Twoich 80-tych urodzin

życzymy Ci dużo zdrowia,

abyś w dalszym ciągu mógł podążać z ufnością

i nadzieją za Panem Bogiem.

Ciesz się światem i spotykanymi ludźmi

a Twoje serce niech przepełnia miłość.

Pielęgnuj w sobie uśmiech,

nie zatrać poczucia humoru.

Wsłuchuj się w głos Boga,

a On pokaże Tobie Prawdę

i obdarzy swoim błogosławieństwem.

Tego wszystkiego życzą Ci

 

Parafianie z Rusinowic”

1.  Próby dzieci przed I Komunią św. będą: w poniedziałek o godz. 15.30, w środę o godz. 17.00 i w piątek o godz. 19.00.

2. W środę wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz.16.00, podczas której będzie poświęcenie strojów komunijnych.

3. W sobotę od godz. 10.00 spowiedź św. dzieci I Komunijnych oraz rodziców. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi św. dla chrzestnych i rodzin dzieci, które przystąpią do I Komunii św.

Czytaj więcej: I Komunia Święta – Ogłoszenia dla Rodziców i Dzieci